Skip to content ↓

Governors

Fairisle Infant and Nursery School

Full name

Position held

Date of appointment

Term of Office

Who appointed

Attendance record 18/19

Susanne Ottens     

 

Headteacher

1st September 2002

4 years

 

 6/6

Melanie Streader    

 

Co-Opted

1st September 2015

4 years

FGB

6/6

Ann Stephens                     

 

Staff

1st September 2015

4 years

FGB

6/6

Juliette Owens

 

Associate

N/A

N/A

N/A

N/A

Rick Allan (Chair)

 

Local

Authority

1st  September 2015

4 years

FGB

4/6

Geraldine Singleton

 

Co-Opted

1st November 2015

4 years

Parents

5/6

Faye Beston

 

Co-Opted

1st October

2014

4 years

FGB

6/6

Leanne Griffiths

 (Vice Chair)

Parent

1st September 2015

4 years

LA

2/4

Revd Chris Knights

Co-opted

21st January 2017

4 years

FGB

2/4

Kate Dawson-Brown

Parent

23rd January 2019

4 years

Parents

4/4

Hollie Oakley

Parent

November 2017

4 years

Parents

5/6

 

 

 

 

 


 


Register of Pecuniary Interests 2018/2019

Name of Governor

Name of Business

Nature of Business

Nature of Interest

Date of Appointment or Acquisition

Date of Cessation of Interest

Date of Entry

Susanne Ottens

 

 

NIL RETURN

 

 

 

Melanie Streader

 

 

NIL RETURN 

 

 

 

Ann Stephens

 

 

NIL RETURN

 

 

 

Juliette Owens

 

 

NIL RETURN

 

 

 

Rick Allan

 

 

NIL RETURN

 

 

 

Geraldine Singleton

 

 

NIL RETURN

 

 

 

Faye Beston

 

 

NIL RETURN

 

 

 

Leanne Griffiths

 

 

NIL RETURN

 

 

 

Revd Chris Knights

 

 

NIL RETURN

 

 

 

Kate Dawson-Brown

 

 

NIL RETURN

 

 

 

Hollie Oakley

 

 

NIL RETURN